Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Tovabbtanulas
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mosolyka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. November 17. Hétfő, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! ha van valaki ,aki már kint jár egyetemre az tudna segíteni nekem? Sehogy sem boldogulok a pontátszámítással Vicces Teo
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. November 17. Hétfő, 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mosolyka írta:
sziasztok! ha van valaki ,aki már kint jár egyetemre az tudna segíteni nekem? Sehogy sem boldogulok a pontátszámítással Vicces Teo

Nem kell számolnod. Írj az adott egyetemnek, ahol tanulni szeretnél és megírják mit kell tenned. Ezenkívül ajánlom figyelmedbe a következő topicot:
http://www.magyaroklondonban.com/ftopic-1190-days0-orderasc-15.html
Vissza az elejére
qwertasd
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Január 7. Szerda, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Szeretnék egy csomó infót kapni arról hogy miket árnak el az angol egyetemek konkrétan Oxford
Gondolok én itt az érettségi jegyére szintjére és nem baj ha nem érettségizek angolból hanem csak úgy "tanulom" a nyelvet és nyelv vizsgát szerzek milyet kérnek ISEL vagy vmi hasonló az jó?
És végül az utolsó kérdé ha én szeretnék művészettörténetet és angol irodalmat tanulni akkor ahhoz itthon is kell majd tanulnom ezeket a tárgyakat vagy elég ha ott tanulom először?
Szeretném ha minél előbb válaszolna valaki és bocsánat a tegezésért
A választ előre is köszönöm.

Ui.:lehet, hogy a kérdéseimre a választ a honlapjukon is megtalálnám de az angol még nem megy annyira. És végezetül ez tényleg az utolsó kérdés nagyon sok a tandíj és lehet valami könnyítést kérni ja és évente kell fizetni vagy elég a tanulmányok után?
Vissza az elejére
zsanett-zs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Január 11. Vasárnap, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tud valaki segíteni,hogy mit jelentenek a Level2 és a Level3 szintek az angol oktatásban?Minek felelnek meg a magyar oktatásban?
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Január 12. Hétfő, 2:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsanett-zs írta:
Sziasztok!
Tud valaki segíteni,hogy mit jelentenek a Level2 és a Level3 szintek az angol oktatásban?Minek felelnek meg a magyar oktatásban?

Jé a helyén is megkérdezted? Nagyon helyes! Ez az NVQ (National Vocational Qualification). Valahol itt is le vannak írva az egyes szintek, de ezen a címen is megtalálhatod:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Vocational_Qualification
Röviden:
Az NVQ 1 és NVQ 2 nagyon alacsony végzettséget jelöl (általános iskola és szakmunkásképző). Az NVQ 3 felel meg az érettséginek, vagy szakközépiskolának. Az NVQ 4 a főiskolai (BSc) végzettségnek. És végül a csúcs, az NVQ 5 felel meg az egyetemi (MSc) vagy annál magasabb végzettségnek.
Vissza az elejére
zsanett-zs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Január 12. Hétfő, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi.Több helyen is megkérdeztem,nem gondoltam,hogy mindenhol minden kérdésre Te válaszolsz...Köszi mégegyszer
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Január 12. Hétfő, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsanett-zs írta:
Köszi.Több helyen is megkérdeztem,nem gondoltam,hogy mindenhol minden kérdésre Te válaszolsz...Köszi mégegyszer

Tudod ez ugy mukodik, hogy ha egy oreg roka feljon a forumra, akkor altalaban az osszes uj hozzaszolast elolvassa, azok ugyanis narancssarga szinnel ektelenkednek a forum kezdolapjan, tehat nem nehez eszrevenni. Nem kell olyan helyen kerdezni, ahol "nagyobb a mozgas", a helyen kell megkerdezni. Amint idonk engedi, valaszolunk mindenre, amiben hasznos infoval tudunk szolgalni. Kacsintó
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Január 12. Hétfő, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
zsanett-zs írta:

Tudod ez ugy mukodik, hogy ha egy oreg roka feljon a forumra, akkor altalaban az osszes uj hozzaszolast elolvassa, azok ugyanis narancssarga szinnel ektelenkednek a forum kezdolapjan, tehat nem nehez eszrevenni. Nem kell olyan helyen kerdezni, ahol "nagyobb a mozgas", a helyen kell megkerdezni. Amint idonk engedi, valaszolunk mindenre, amiben hasznos infoval tudunk szolgalni. Kacsintó

A meg oregebb rokak pedig a "Hozzaszolasok az utolso latogatasom ota" cimu kepernyovel kezdik, mert olyan oregek, hogy vakok es nem latjak a narancssaarga szint Vicces
http://magyaroklondonban.com/fsearch-newposts.html
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsero
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Január 14. Szerda, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SOS, régi típusú magyar érettségire mit írjak be az UCAS-ba, standard vagy higher "Erettsegi"?
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Január 22. Csütörtök, 2:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsero írta:
SOS, régi típusú magyar érettségire mit írjak be az UCAS-ba, standard vagy higher "Erettsegi"?

Nyugodtan írd be, hogy higher. A régi tipusú érettségi messze meghaladja az itteni A level-t.
Vissza az elejére
hyper83
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Február 9. Hétfő, 0:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem,aki tud segitsen légyszi. Ha van már egy diplomám otthonról amit államilag finanszirozot képzésben szereztem,akkor attól még ugyanúgy elkezdhetek egy undergraduate képzést minden juttatással együtt(ösztöndij, diákhitel stb)?
Másik kérdésem, az otthoni OKJ-s képzéseket egyetemre való jelentkezésnél minek ismerik el,hány pontot érnek(konkrétan az egyik valutapénztáros, a másik külker ügyintéző),

Köszi előre is a válaszokat!

Norbi
Vissza az elejére
agnesb
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Március 2. Hétfő, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon foglalkoztat a tovabbtanulas tema, es szeretnek mar szeptembertol egyetemre jarni, csak nem tudom, hogy meddig lehet jelentkezni a kovetkezo felevre. Itt is van olyan datum, mint nalunk a februar kozepe, vagy minden intezmenynel mas? Segitsegeteket elore is koszonom!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Március 2. Hétfő, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agnesb írta:
Nagyon foglalkoztat a tovabbtanulas tema, es szeretnek mar szeptembertol egyetemre jarni, csak nem tudom, hogy meddig lehet jelentkezni a kovetkezo felevre. Itt is van olyan datum, mint nalunk a februar kozepe, vagy minden intezmenynel mas? Segitsegeteket elore is koszonom!

Errol mar nagyon lekestel, legalabbis a jo reszerol.
http://www.ucas.co.uk/students/beforeyouapply/faqs/deadlines/deadlines
Jelentkezni is itt kell: http://www.ucas.co.uk/
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sejoul
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Március 22. Vasárnap, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy -legkorábban jövőre- jelentkeznék angol egyetemre, valószínűleg undergraduate képzésre, viszont már 22 éves vagyok, és a legtöbb egyetem honlapján az van,h 21 éves kor után az ember "mature", vagyis nem vonatkoznak rá azok a szabályok,mint a 18-20 évesekre, és egyedi elbírálás alapján döntenek.

Itthon Magyarországon érettségim van 7 tárgyból, 5 emelt, és csak a magyar nyelv és irodalom lett 3-as,többi 5. Elkezdtem egyetemet 4éve, 2 évig még elviseltem,de az utóbbi 2 évben már eléggé szenvedek vele. Odakint valami teljesen újat kezdenék el (urban planning, Mo-n nem nagyon van megfelelője-csak,mint szakosodás pl építőmérnököknél), mivel rájöttem,hogy a jelenlegivel (matek) nagyon nem szeretnék -mint munka- foglalkozni!

Szerintetek ilyen időseknél is az érettségi eredményeket fogják nézni? És most abszolút két tűz között vagyok, mert ha nem fejezem be ezt, amit elkezdtem, megbízhatatlannak fogok tűnni a szemükben, és nem tudom meggyőzni őket,h azt tényleg végig fogom vinni, ha meg befejezem, akkor, a legújabb törvények alapján, ELQ (equal or lower qualification) kategóriába fogok esni, ami 3000 font helyett évi 12000 fontot jelent,és nem kaphatok semmilyen hitelt/támogatás! Nincs vkinek ötlete,h mit lehet ilyenkor tenni? Azért (is) lenne fontos Anglia,mert Mo-n ez az urban planning dolog nem igazán működik...
Vissza az elejére
mosolyka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 15:43    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello:)
Van valaki, aki Angliaba jar egyetemre?
Erdeklodni szeretnek, hogy BA kepzes eseten milyen tamogatasok/osztondijak igenyelhetoek Angliaban.
Koszonom, ha valaszol valaki
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
4 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban