Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Tovabbtanulas
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 17:26    Hozzászólás témája: Re: :) Hozzászólás az előzmény idézésével

mosolyka írta:
Hello:)
Van valaki, aki Angliaba jar egyetemre?
Erdeklodni szeretnek, hogy BA kepzes eseten milyen tamogatasok/osztondijak igenyelhetoek Angliaban.
Koszonom, ha valaszol valaki

Ajánlom elolvasni a Bölcsi, ovi, suli c. topik idevágó részét.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mosolyka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 2. Szombat, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Erus
Koszonom szepen a segitokeszsegedet ,hogy visszavezettel bolcsessegeddel a tevutrol, miszerint ugy gondoltam, hogy az egyetemekkel kapcsolatos kerdeseimet a 'tovabbnaulas' rovatban kell feltennem. Biztos azert tortenhetett meg ez, mert en csak egy ujonc vagyok,es nem guru. megneztem az altalad ajanlott rovatot, es nem talaltam benne semmit, ami a kerdesemre kielegito valaszt adhatna. ugyanis engem nem a tanulmanyi hitel erdekel,hanem az osztondijak. kerlek ha atsiklottam volna folotte, linkeld be nekem, ha nem okoz tul nagy faradsagot.Mosoly Teodora
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 2. Szombat, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mosolyka írta:
Kedves Erus
Koszonom szepen a segitokeszsegedet ,hogy visszavezettel bolcsessegeddel a tevutrol, miszerint ugy gondoltam, hogy az egyetemekkel kapcsolatos kerdeseimet a 'tovabbnaulas' rovatban kell feltennem. Biztos azert tortenhetett meg ez, mert en csak egy ujonc vagyok,es nem guru. megneztem az altalad ajanlott rovatot, es nem talaltam benne semmit, ami a kerdesemre kielegito valaszt adhatna. ugyanis engem nem a tanulmanyi hitel erdekel,hanem az osztondijak. kerlek ha atsiklottam volna folotte, linkeld be nekem, ha nem okoz tul nagy faradsagot.Mosoly Teodora

Nem, nem azért "vezettelek vissza a bölcsességemmel a tévutadról", mert te újonc vagy, én meg állítólag guru (bár ez egy elég hülye megnevezés xy számú hozzászólásért), de én úgy emlékeztem, hogy volt szó erről a témáról az említett topikban. Ha nem találod, arról én nem tehetek, használd mondjuk a keresőt.

Belinkleni meg azért sem fogom, gondold meg legközelebb, milyen stílusban szólsz be kinek. Vicces
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 3. Vasárnap, 4:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
mosolyka írta:
Kedves Erus

Nem, nem azért "vezettelek vissza a bölcsességemmel a tévutadról", mert te újonc vagy, én meg állítólag guru (bár ez egy elég hülye megnevezés xy számú hozzászólásért), de én úgy emlékeztem, hogy volt szó erről a témáról az említett topikban. Ha nem találod, arról én nem tehetek, használd mondjuk a keresőt.

Belinkleni meg azért sem fogom, gondold meg legközelebb, milyen stílusban szólsz be kinek. Vicces

OK eddig jol alakul, jatszatok le egymas kozt... Nevető
a vegeredmenyrol azert tegyetek fel ide is valami infot
Vissza az elejére
mosolyka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 3. Vasárnap, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Erus
oke akkor csak annyit fuznek hozza ,hogyha valakinek ajanlasz egy masik forumot, mert szerinted rossz helyen tette fel a kerdeset, akkor legalabb legyel tisztaban vele, hogy tenyleg ott talalhato e a valasz ra .maskulonben nem kell minden kerdest kenyszeresen kommentalni, ha nem vagy otthon a temaban. majd mas megteszi.A kedvedert meg a sajatomert, vegignyalaztam az altalad ajanlott egesz topicot es sehol semmi nincs az gyetemekrol benne.
Amugy meg ha megtudok valamit a juttatasokrol, majd beirom ide, hatha masnak is lesz ra szuksege. Inkabb hozzam forduljon ,mint hozzad, ebben a kerdesben:)))
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 3. Vasárnap, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát bizony nem is vagyok otthon benne, csak mondom, úgy rémlett... Volt egy srác, aki reeeengeteg kérdést tett fel az egyetemi felvételijével kapcsolatban és nagyon sokan próbáltak neki segíteni.

Nem azért ajánlottam ezt a topikot, mert szerintem rossz helyen tetted fel a kérdést (sosem mondtam ilyet), hanem mert úgy emlékeztem, máshol már ki lett tárgyalva.

Az, hogy én tévedtem, még nem jogosít fel téged erre a hangnemre... Ha te ellenségesnek vélted az én "útbaigazításomat", hát elnézést érte, nem kioktatásnak szántam... Forgó szemek
Vissza az elejére
juli_ette
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 9. Vasárnap, 12:31    Hozzászólás témája: Továbbtanulás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

2009/2010-es tanévben érettségiző győri gimnazista vagyok. Nővérem ez év májusától él Lonondban a férjével. Szeretnék Londonban egyetemre járni, a lakhatás&étkezés részét tehát nagyjából fedeznék ők. Ezen felül azonban semmilyen segítségem nem lenne - egyetlen reményem a DirectGov, ami elvileg adna diákhitelt, lévén,hogy EU-tagállambeli vagyok. Ebben azonban nem vagyok biztos, hallottam 3 éves kint élési idő feltételről, illetve munkavállalásról. Ez mennyire komoly, és vannak -e kiskapuk? Szeretnék bejelentett munkát az iskola mellett, hogy azt az évi kb. 3000 fontot minél hamarabb visszafizethessem.

Másik nagy kérdés a magyar érettségim beváltása. Filmrendezést és drámát szeretnék kint tanulni, ennek megfelelően idén letettem egy emelt szintű dráma érettségit. Gondolom, iskolánként/szakonként változó, hogy miből kérnek A/As levelt. (Jól sejtem,hogy az A level a magyar emelt szintű érettséginek felel meg, az As pedig a középszintűnek?)

És végezetül egy másik "problémakör": magyar nyelvvizsgámat (ECL C-szint, tehát felsőfok) beválthatom IELTS-szintre, vagy esetleg el kell mennem újra nyelvvizsgázni?

Segítségeteket köszönöm, további szép napot mindenkinek!

Julcsi
Vissza az elejére
szandi1990
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. Kedd, 8:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Hat a diakhitelhez nem tudok hozzaszolni, csak a nyelvvizsgadhoz! Nekem azt mondtak, hogyha megfelel a szint, akkor elfogadjak azt is, hiszen nemzetkozi, nem fognak szivozni veled! Amugy en is a diakhiteles dolgon gondolkodom, mert iden erettsegiztem, es itt szeretnek majd tanulni jogot vagy kommunikacio es mediatudomanyt! Mosoly De persze mar csak jovore! Ha tudsz valamit ird majd meg nekem is, es ha en megtudok valamit, akkor en is irok! Mondjuk en a Middlesex Universityn kerdeztem a nyelvvizsgat! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. Kedd, 8:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szandi1990 írta:
Szia!

Hat a diakhitelhez nem tudok hozzaszolni, csak a nyelvvizsgadhoz! Nekem azt mondtak, hogyha megfelel a szint, akkor elfogadjak azt is, hiszen nemzetkozi, nem fognak szivozni veled! Amugy en is a diakhiteles dolgon gondolkodom, mert iden erettsegiztem, es itt szeretnek majd tanulni jogot vagy kommunikacio es mediatudomanyt! Mosoly De persze mar csak jovore! Ha tudsz valamit ird majd meg nekem is, es ha en megtudok valamit, akkor en is irok! Mondjuk en a Middlesex Universityn kerdeztem a nyelvvizsgat! Nagyon boldog

A diakhitel feltetelei sajnos 3+ evnyi itt tartozkodashoz kotodnek.
Lasd itt: http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/Gettingstarted/DG_171575
Persze lehetnek kiskapuk, de eleg valoszinunek tartom, hogy utanajarnak a dolognak, mert ez a hitel igen-igen kedvezo es ugye azert az angol allam sem szorja esz nelkul ki a penzt az ablakon.
A tandij kb 3500 fontjat megkeresni part-time munkaval nem remenytelen ugy, csak ugye ezt a tanulmanyok megkezdese elott kell befizetni es nem kozben.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
juli_ette
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. Kedd, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
szandi1990 írta:
Szia!

Lasd itt: http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/Gettingstarted/DG_171575
Persze lehetnek kiskapuk, de eleg valoszinunek tartom, hogy utanajarnak a dolognak, mert ez a hitel igen-igen kedvezo es ugye azert az angol allam sem szorja esz nelkul ki a penzt az ablakon.
A tandij kb 3500 fontjat megkeresni part-time munkaval nem remenytelen ugy, csak ugye ezt a tanulmanyok megkezdese elott kell befizetni es nem kozben.
-seci

Sziasztok!

Elsőként is Secinek: Köszi a segítséget! Utánajártam, és kedvező dolgokat találtam! Mosoly Szerencsére EU-tagállamként már mi is tudunk ilyet igényelni: http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/StudentsFromOtherEUCountries/DG_10035218
Persze, itt is feltétel a 3 éves itt-tartózkodás!

Szandi 1990! Láttam az msn-címed a profilodon, ha nem gond felveszlek! Egyébiránt, én a King's Colleg-ban szeretnék tanulni (ami a nevével ellentétben nem 6th formos képzés, hanem undergraduate 3 éves BSc/BA-kat csináltat, van Msc/MA és PhD is), ők le is írták a honlapjukon, hogy mit kérnek tőlem (és országokra lebontva mutatták, kinek mit és hogyan - megtaláltam pl. az Erettsegi szót is, nagyon örültem neki, hogy ők ennyire komolyan veszik a nemzetközi oktatást! Ritka egyébként, vagy 20 egyemet megnéztem).
Persze, ez lehet, hogy azért van,mert nívósabb. A Guardian listáján 21. talán, a választott szakomban nagyjából 3. - fontos, hogy ezt a listát átböngészd, mert így lehet kiszűrni, hogy melyik egyetem milyen "jó" - ezt a fórumon olvastam, de megfogadtam, és bizony volt olyan általam előzőleg kiválasztott egyetem, ami csak a 193. volt.

A nyelvvizsgás tippet pedig köszönöm - nincs gond az IELTS-szel, de most minden forint számít, és az a 44.000 Ft-os vizsgadíj nem valami kecsegtető. Igyekszem majd rákérdezni az általam választott egyetemeken, hogy elfogadják -e.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. Kedd, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juli_ette írta:
seci írta:
szandi1990 írta:
Szia!

-seci

Sziasztok!

Elsőként is Secinek: Köszi a segítséget! Utánajártam, és kedvező dolgokat találtam! Mosoly Szerencsére EU-tagállamként már mi is tudunk ilyet igényelni: http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/StudentsFromOtherEUCountries/DG_10035218
Persze, itt is feltétel a 3 éves itt-tartózkodás!
.

Ahhh... Ez az egesz zuros-zavaros (foleg a link, ami onnan nyilik)
EU nationals
As an EU national, or a family member of an EU national, you can generally apply for financial help towards the cost of tuition fees when studying in England, Wales or Northern Ireland if:
you will have been living within the EEA and/or Switzerland for at least three years when you start your course, and
your main reason for being in the EEA and/or Switzerland was not to receive full-time education
Miiiii??? Szoval ha az EU-ban eltel de nem vettel reszt nappali tagozatos oktatasban???

Szerintem akkor jartok a legjobban ha irtok nekik direktben: http://www.direct.gov.uk/en/Dl1/Directories/DG_6000071
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
juli_ette
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. Kedd, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Seci, amit utoljára bemásoltál, erősen pályázat-szagú. Úgy értem, a megfelelő indoklással lehet, hogy elfogadják a jelentkezést / igénylést. De én sem értem egészen, hogy mit akarnak ezzel! Ha kell, én azt mondom nekik, hogy nem azért éltem 3 évnél többet egy EU tagállamban, hogy nappali tanuló legyek. Nevető Gondolom, vagy csak sejtem, hogy ezzel azt akarják kiszűrni, hogy ne az olyan emberek igényeljenek tanulmányi hitelt, akik ezt megelőzően egyetlen EGT-s ország egyetemében nem tudtak bent maradni. De ez is csak egy tipp, nekem ez lenne kézenfekvő. Ki tudja?
Mindenesetre, rá fogok kérdezni, hogy ez hogy is működik - de ha bárki, bármit tud erről, kérem, írjon!

J.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 11. Kedd, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juli_ette írta:
Seci, amit utoljára bemásoltál, erősen pályázat-szagú. Úgy értem, a megfelelő indoklással lehet, hogy elfogadják a jelentkezést / igénylést. De én sem értem egészen, hogy mit akarnak ezzel! Ha kell, én azt mondom nekik, hogy nem azért éltem 3 évnél többet egy EU tagállamban, hogy nappali tanuló legyek. Nevető Gondolom, vagy csak sejtem, hogy ezzel azt akarják kiszűrni, hogy ne az olyan emberek igényeljenek tanulmányi hitelt, akik ezt megelőzően egyetlen EGT-s ország egyetemében nem tudtak bent maradni. De ez is csak egy tipp, nekem ez lenne kézenfekvő. Ki tudja?
Mindenesetre, rá fogok kérdezni, hogy ez hogy is működik - de ha bárki, bármit tud erről, kérem, írjon!
J.

Nem tudom, nekem is olyannak tunik, hogy "Ha eppen jo volt a tegnapi ejszakank, akkor megadjuk, ha nem, akkor meg dogoljon meg a jelentkezo" Mosoly
Ez olyasmi, mint a "You usually lived for 5 years..." megfogalmazas. Ha olyanjuk van, akkor eleg a ketto is, de ha nem, akkor inkabb 6-ot kernek.
-seci
Vissza az elejére
szandi1990
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 12. Szerda, 8:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyugodtan vegyel fel! Orulnek neki! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
juli_ette
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 12. Szerda, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szandi1990 írta:
Nyugodtan vegyel fel! Orulnek neki! Mosoly

szió! próbáltam, fel is vettelek,de még nem jelentkeztél be...vagy nem fogadtad a jelölést.

J
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban