Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Tovabbtanulas
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 12. Szerda, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juli_ette írta:
szandi1990 írta:
Nyugodtan vegyel fel! Orulnek neki! Mosoly

szió! próbáltam, fel is vettelek,de még nem jelentkeztél be...vagy nem fogadtad a jelölést.

J

Ez egy kicsit "offolas" szagu lanyok... Kacsintó
Gondolom az elso uzi priviben tortent...akkor lehetne a tobbit is ott intezni? Koszike. Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
juli_ette
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 12. Szerda, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
juli_ette írta:
szandi1990 írta:

szió! próbáltam, fel is vettelek,de még nem jelentkeztél be...vagy nem fogadtad a jelölést.

J

Gondolom az elso uzi priviben tortent...akkor lehetne a tobbit is ott intezni? Koszike. Mosoly

Keved BabaBaba!

Ne haragudj, kezdő vagyok, és nem voltam tisztában a privát üzenetküldési lehetőségekkel - egyébiránt, egy hozzászólás csak belefér, a fórumot böngésző internetező egyszerűen átugorhatja. Ezt megelőző privát üzenet nem történt, mint azt írtam, a profilján találtam meg a címét.
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 13. Csütörtök, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juli_ette írta:
BabaBaba írta:
juli_ette írta:
szandi1990 írta:

J

Keved BabaBaba!

Ne haragudj, kezdő vagyok, és nem voltam tisztában a privát üzenetküldési lehetőségekkel - egyébiránt, egy hozzászólás csak belefér, a fórumot böngésző internetező egyszerűen átugorhatja. Ezt megelőző privát üzenet nem történt, mint azt írtam, a profilján találtam meg a címét.

Éppen azért írta BabaBaba, hogy offolás 'szagú', mert még belefér, de ha lehet, ne itt folytassátok, mert az már tényleg offolás lenne. Csak gondolj bele, ha mindenki írna pár ilyen hozzászólást, ami szerinted még 'belefér', akkor hogy nézne ki ez a fórum? Mindig tartsd ezt szem előtt, és ha valami iyesmit szeretnél megbeszélni a másikkal, akkor használd a privát üzenetküldési lehetőséget.

Köszi és sok sikert Nektek lányok!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 13. Csütörtök, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:

A diakhitel feltetelei sajnos 3+ evnyi itt tartozkodashoz kotodnek.
Lasd itt: http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/Gettingstarted/DG_171575
Persze lehetnek kiskapuk, de eleg valoszinunek tartom, hogy utanajarnak a dolognak, mert ez a hitel igen-igen kedvezo es ugye azert az angol allam sem szorja esz nelkul ki a penzt az ablakon.
A tandij kb 3500 fontjat megkeresni part-time munkaval nem remenytelen ugy, csak ugye ezt a tanulmanyok megkezdese elott kell befizetni es nem kozben.
-seci

Ez így nem teljesen igaz:
http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/StudentsFromOtherEUCountries/DG_065322
Ha EU-s vagy, akkor "you can generally apply for financial help towards the cost of tuition fees when studying in England, Wales or Northern Ireland", azaz az éves tandíjköltségre igenis lehet hitelt felvenni! Csak a lakhatási költségre vonatkozik a hároméves terminus!
Vissza az elejére
kovacsendre
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 31. Hétfő, 17:52    Hozzászólás témája: Kérdés... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy picit olvasgattam a BsC és MsC szakokról, és szerintetek ez a felállás kivitelezhető?

1. Mesteri képzés, 2 vagy 4 féléves (Part Time)
2. A tandíjat fedező diákhitel (Student Loan)
3. Koszt/szállás költségeket megpróbálom fedezni valami part time melóval. (Nem válogatunk, túlélésen vagyunk)

Ezek után könyebb melót találni, mintha innen mennénk direkt ki?

Ha túl nagy hűjeséget írtam, akkor tessék picit elnéző lenne az alannyal.

Üdv.
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Augusztus 31. Hétfő, 23:31    Hozzászólás témája: Re: Kérdés... Hozzászólás az előzmény idézésével

kovacsendre írta:
Sziasztok!

Egy picit olvasgattam a BsC és MsC szakokról, és szerintetek ez a felállás kivitelezhető?

1. Mesteri képzés, 2 vagy 4 féléves (Part Time)
2. A tandíjat fedező diákhitel (Student Loan)
3. Koszt/szállás költségeket megpróbálom fedezni valami part time melóval. (Nem válogatunk, túlélésen vagyunk)

Ezek után könyebb melót találni, mintha innen mennénk direkt ki?

Ha túl nagy hűjeséget írtam, akkor tessék picit elnéző lenne az alannyal.

Üdv.

Szaisztok,

Én kicsit lemaradtam a témáról, és most ugyan utánaolvastam, de lehet, hogy valamit kihagytam belőle...
Szóval akinek BSc-je van, az menjen MSc-re nyugodtan, persze meg kell nézni, milyen BSc végzettséget fogadnak el. Mert ugye az MSc a folytatása a főiskolai (BSc) diplomának.
Itthon van még olyan, hogy osztatlan képzés (pl. az orvosi), ahol nincs BSc szint, csak az egyetemi.

Üdv,
Siorac
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 5. Szombat, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Angliában az alapképzés (undergraduate) a BsC (ezért van az, hogy közvetlen négy éves MsC kurzus kevés van). Ha a diploma legalább 4-es (ez itt a 2.1-nek felel meg), akkor lehet posztgraduális (post grad) képzésre jelentkezni, ami lehet kétéves MsC, vagy akár egy közvetlen 4 éves PhD. Ezek mindig fizetősek és az esetek többségében kb. kétszeresébe kerülnek, mint a fixen évi kb. 3000 fontos BsC képzés. A jó hír, hogy ehhez igényelhető minden EU-s tagállam állampolgára számára a student loan, ami ezt a "fee"-t állja, viszont a teljes megélhetést és a szállás költséget a delikvensnek kell állnia. A full time studenteknek ráadásul korlátozva van a munkában eltölthető óráinak a száma.

Vannak azonban kerülő utak is.
1. Olyan ösztöndíjak, amik nem valamilyen research council-tól, hanem valamilyen EU-s, vagy angol céges pályázatból nyerhetőek le.
2. Olyan kutatói aszisztensi állás (research assistant), amelyik fizetést ad és publikálást biztosít és nem mellesleg lehetővé teszi itteni MsC, PhD megszerzését mint staff. Az egyetemi alkalmazottaknak ugyanis ez ingyenes. Ennek hátránya, hogy ehhez pár éves kutatói tapasztalat kell az adott szakterületen.
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 6. Vasárnap, 0:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:
Angliában az alapképzés (undergraduate) a BsC (ezért van az, hogy közvetlen négy éves MsC kurzus kevés van). Ha a diploma legalább 4-es (ez itt a 2.1-nek felel meg), akkor lehet posztgraduális (post grad) képzésre jelentkezni, ami lehet kétéves MsC, vagy akár egy közvetlen 4 éves PhD. Ezek mindig fizetősek és az esetek többségében kb. kétszeresébe kerülnek, mint a fixen évi kb. 3000 fontos BsC képzés.

...

"Ha a diploma leglább 4-es..."
Itt, ha jól sejtem, a bolognai rendszer bevezetése előtti itthoni diplomákra gondolsz? Mert mióta bevezették, azóta ugyanaz a felállás, mint kint. Azaz előbb a BSc majd az MSc (ha valakit esetleg érdekel, minek a rövidítése: BSc = Bachelor of Sciences, MSc = Master of Sciences). Vagy az itthon megszerzett BSc diplomát nem fogadják el, ha csak 3-as?
Ami pedi a 4 éves MSc ott, az gondolom megfelel az itthoni "osztatlan" képzésnek.
Pár hónapja én is nézegettem csak úgy kíváncsiságból, hogy milyen lehetőségek vannak, és amiben még alapvető különbséget láttam, az az, hogy míg itthon elég a diploma átvétele előtt bemutatni a nyelvvizsga oklevelet, addig kint ez már a beíratkozás feltétele azoknak, akiknek nem az angol az anyanyelve. És temészetesen meg kell nézni azt is, hogy miket fogadnak el - mondanom sem kell, hogy a Rigó utcai nincs a listán Nagyon boldog
Vagy esetleg valaki talált már olyat, ahol nem kell a nyelvvizsga?
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 7. Hétfő, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

siorac írta:

"Ha a diploma leglább 4-es..."
Itt, ha jól sejtem, a bolognai rendszer bevezetése előtti itthoni diplomákra gondolsz? Mert mióta bevezették, azóta ugyanaz a felállás, mint kint. Azaz előbb a BSc majd az MSc (ha valakit esetleg érdekel, minek a rövidítése: BSc = Bachelor of Sciences, MSc = Master of Sciences). Vagy az itthon megszerzett BSc diplomát nem fogadják el, ha csak 3-as?
Ami pedi a 4 éves MSc ott, az gondolom megfelel az itthoni "osztatlan" képzésnek.

Én az osztályozásra gondoltam. Itt 1 a legjobb, majd jön a 2.1, 2.2 és a 3. Azaz lényegében az otthoni 4-es érdemjegy a 2.1-nek felel meg idekint.
siorac írta:

Pár hónapja én is nézegettem csak úgy kíváncsiságból, hogy milyen lehetőségek vannak, és amiben még alapvető különbséget láttam, az az, hogy míg itthon elég a diploma átvétele előtt bemutatni a nyelvvizsga oklevelet, addig kint ez már a beíratkozás feltétele azoknak, akiknek nem az angol az anyanyelve. És temészetesen meg kell nézni azt is, hogy miket fogadnak el - mondanom sem kell, hogy a Rigó utcai nincs a listán Nagyon boldog
Vagy esetleg valaki talált már olyat, ahol nem kell a nyelvvizsga?

Nem mindig feltétele a beiratkozásnak az adott nyelvizsga, esetenként be lehet iratkozni anélkül is és egy gyorsított kurzussal az egyetemen is megszerezhető, persze nem ingyen. Viszont én sem hallottam még olyat, hogy nyelvvizsga nélkül neki lehetett látni a tényleges tanulásnak.
Vissza az elejére
Viki9
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 16. Szerda, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello!2ev mulva fogok erettsegizni,az biztos,hogy londonban szeretnek egyetemre jarni,de meg csak most kezdtem el iskolakat nezni,szoval nagyon kezdetleges a dolog,elnezest elore is a bugyuta kerdesekert!
http://www.csm.arts.ac.uk/
A Central Saint Martins College of Art&Designba szeretnek menni,valoszinu,vagy a London College of Fashionbe..elso kerdesem,hogy akkor ez most ugyanaz az egyetem,csak a Fashion az magan a saint martins-on belul van?
a masodik pedig,hogy ugye a 6.0-s IELTS nyelvvizsga az alap,es ezen kivul kell 4-es erettsegi atlag?vagy csak abbol a targyakbol kell a 4es atlag amik erre az egyetemre kellenek?
megegyszert elnezest,a kerdeseimert,de mint mondtam,meg nagyon az elejen vagyok a dolgoknak,es erdeklodni szeretnek es olvastam,hogy masoknak is sokat segitett mar a topic:)
koszonom elore is!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Szeptember 17. Csütörtök, 0:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki9 írta:
hello!2ev mulva fogok erettsegizni,az biztos,hogy londonban szeretnek egyetemre jarni,de meg csak most kezdtem el iskolakat nezni,szoval nagyon kezdetleges a dolog,elnezest elore is a bugyuta kerdesekert!
A Central Saint Martins College of Art&Designba szeretnek menni,valoszinu,vagy a London College of Fashionbe..elso kerdesem,hogy akkor ez most ugyanaz az egyetem,csak a Fashion az magan a saint martins-on belul van?
a masodik pedig,hogy ugye a 6.0-s IELTS nyelvvizsga az alap,es ezen kivul kell 4-es erettsegi atlag?vagy csak abbol a targyakbol kell a 4es atlag amik erre az egyetemre kellenek?
megegyszert elnezest,a kerdeseimert,de mint mondtam,meg nagyon az elejen vagyok a dolgoknak,es erdeklodni szeretnek es olvastam,hogy masoknak is sokat segitett mar a topic:)
koszonom elore is!

Ha jobban megnézed a weboldalt, akkor a University of Arts London az egyetem és ennek egyik fakultása Central Saint Martins.

A feltételekről legkönnyebben e-mailben tudsz tájékozódni. Általában elmondható, hogy a jobb egyetemek három szaktárgyból kérnek A vagy B eredményt, pl AAB, ami otthon az 554-nek felel meg. Az IELTS mint követelmény pedig 6.0 és 7.0 között változik. Mégegszer összefoglalva én a helyedben megírnám, hogy ott szeretnék tanulni és hogy mik a követelmények a beiratkozáshoz. És egyet ne felejts el itt már a negyedév elején jelentkezni kell az egyetemekre.
Vissza az elejére
ddxxx
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Október 6. Kedd, 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki9 írta:
koszonom elore is!

Én idén fogok jelentkezni a London College of Fashion-re Fashion Business-re, szóval már sok dolgot megtudtam róla.

1. Nem ismerlek, szóval nem tudom a képességeidet, csak a korodból és a hozzászólásodból következtetek, szóval előre is bocsi ha vmit magadra veszel.

Szóval, valószínű érdekel a divat, szeretsz vásárolni, divatújságokat veszel, ismersz pár nagyobb márkát, nézed a Gossip Girlt, de ez ÉDESKEVÉS ahhoz, hogy esélyed legyen a felvételin. (van ismerősöm aki oda jár, így nagyjából tisztában vagyok az ottani helyzettel) Természet adta tehetségednek kell lennie (főleg ha tervezésre mész) és ezen kívül tisztában kell lenned kb mindennel, ami a divat világában történik (az interjú erről fog szólni).

Szóval pár jótanács: az elkövetkező 2 év alatt nagyon ásd bele magad a dolgokba, gondolj bele hogy egy divatfővárosban élő emberekkel kell majd megküzdened a helyért. Az interjún pl megkérdezik majd, ki a kedvenc terveződ, miért, mit gondolsz az idei őszi/téli kollekciókról, hogy befolyásolja a gazd.válság a divatot, szerinted mik jellemzik majd a jövőévi trendeket, stb, szóval saját gondolataidnak kell lennie ezekről a dolgokról. Aztán, szerezz valami munkatapasztalatot, ami a divattal kapcsolatos (sajnos fiataloknak Magyarországon ez kimerül az eladói állással). De ami a LEGFONTOSABB : találj valami különlegeset magadban. Valami olyat, ami nincs mindenkinek meg, persze divattal kapcsolatos, amitől felfigyelnek rád a tanárok. Ha nincs semmi extra benned, hanem csak nyomod a szokásos "jóizlésem van, érdekel a divat stb" szöveget, akkor csak félredobják a jelentkezésedet. Szóval, mondom, ez nem olyan bájos, mint amilyennek szerintem gondolod.

2. Először még ne a BA/Bsc szakokat nézd, hanem a bizonyos Further Education képzéseket (Access), hiszen ott kinnt 16-18 éves korig választott tantárgyakat tanulnak, vagyis már amikor BA-ra jelentkeznek, olyan alaptudásuk van, ami neked nincs. Ezért kell egy 1 éves "előképzést" kapnod.

3. Ezekhez az előképzésekhez csak 5.0-s IELTS szükséges, ami pedig megegyezik egy B2 középfokúval, nekem azt írták, hogy az is elég, nem kell külön IELTS-t csinálnom. (nekem Euroexam nyelvvizsgám van pl.) Igazából amúgy nem is a papír számít, hanem hogy már a jelentkezésnél is biztos tudásod legyen, hiszen pl ott az interjún ki kell tűnnöd a többiek közül (akik anyanyelven beszélnek).
Vissza az elejére
Bori23
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 9. Hétfő, 13:08    Hozzászólás témája: Érdeklődés Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek!
MSc kurzussal kapcsolatban kérdeznék:
Magyarországon szereztem idegenforgalmi és szállodaipari közgazdász diplomát még a négyéves kurzuson, de a diplomám bsc szintű. Itt szeretnék master kurzusra jelentkezni tourism management and marketing szakra, de ahogy néztem, elég drágák a képzések. Februárban jöttünk ki, állandó munkahelyem van, angolul folyékonyan beszélek. Jogosult lennék valami támogatásra vagy ösztöndíjra? Tudtok esetleg egyetemet ajánlani? Vagy olyan linket, ami átfogó információkat tartalmaz a témával kapcsolatban?
Köszönöm: Bori
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 9. Hétfő, 15:38    Hozzászólás témája: Re: Érdeklődés Hozzászólás az előzmény idézésével

Bori23 írta:
Szép napot mindenkinek!
MSc kurzussal kapcsolatban kérdeznék:
Magyarországon szereztem idegenforgalmi és szállodaipari közgazdász diplomát még a négyéves kurzuson, de a diplomám bsc szintű. Itt szeretnék master kurzusra jelentkezni tourism management and marketing szakra, de ahogy néztem, elég drágák a képzések. Februárban jöttünk ki, állandó munkahelyem van, angolul folyékonyan beszélek. Jogosult lennék valami támogatásra vagy ösztöndíjra? Tudtok esetleg egyetemet ajánlani? Vagy olyan linket, ami átfogó információkat tartalmaz a témával kapcsolatban?
Köszönöm: Bori

Amire neked van szükséged azt PostGraduate Fair-nek hívják. (GOOGLE -> PostGraduate Fair) Ezeken a rendezvényenek szoktak hallgatókat verbúválni az egyetemek.

Tanácsok:
1. Te mint EU-s diák Angliában azonos feltételekkel tanulhatsz tovább, mit bármelyik angol. Egy kivétel van és ez a research councilok által kiírt ösztöndíj. Ilyet csak 3 év igazolt és folyamatos ittlét után kaphatsz.
2. Skóciában viszont az EU-s állampolgárok (kivéve az angolokat Nevető ) ingyen tanulhatnak tovább, mivel a skót hallgatókhoz hasonlóan utánuk is a skót állam fizeti a tandíjat az egyetemeknek.
3. Nagy Britanniában minden EU-s hallgató jogosult student loanra, ami igen kedvezményes kamatozású és munkába állást követően csak egy bizonyos fizetés felett kell elkezdeni törleszteni.
4. Ha egyetemre akarsz járni, akkor minimum 4-es rendű otthoni diploma kell, valamint egy IELTS nyelvizsga, aminek szükséges eredményét a megcélzott egyetem határozza meg.
Vissza az elejére
kervik
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 5:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

barkinek barmi kerdese van: www.direct.gov.uk

annyira egyszeru.

Legutóbb kervik szerkesztette (2010. Máj 21. Péntek, 19:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
6 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban