Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Tovabbtanulas (egyetem), munka, szallas, megelhetes

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
shiki
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 10. Kedd, 7:43    Hozzászólás témája: Tovabbtanulas (egyetem), munka, szallas, megelhetes Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt forumtagok!

Gondoltam beregisztralok vegre hogy egy helyen feltehessem a kerdeseim, kesobb is kerdezhessek/valaszt talaljak a kerdesimre illetve idovel masokat segithessek.

Szeretnek Angliaba kimenni tovabb tanulni. Az erettsegi megvan, emelt angol/info -val illetve angol emelt nyelvvizsga lesz meg ha minden igaz. A nyelvtudassal semmi gond nincs. Az anyagi oldala gondos a dolognak.

Tehat. A megelhetes odakinnt nem olcso, tehat nem tudnam fedezni az otthoniak penzebol a tanulast ES a szallasom illetve a minimalis dolgokat. Az egyetem (Greenwich -i) amit kineztem, 1,2millio forintba kerul atszamitva, ami nem tul keves magyar viszonylatban.

Szeretnek tehat kimenni, szallast szerezni, majd amint csak lehet, dolgozni. (Nem akarok az otthoniaktol fuggni). Informatikai "szakon" vegeztem, Cisco CCNA kepzesem es gyakorlati IT tapasztalatom van ("field experience"). Dolgoztam sokat mar kulfoldiekkel es rengeteg teren van tapasztalatom IT-val.

A kerdes. Mennyi kell egy szallasra es a minimum megelheteshez (+valamilyen internet mert anelkul munkat keresni, tajekozodni, semmit se tudnek) ? Felvennenek barmilyen IT szakteruletre a kozepiskolai erettsegivel illetve CCNA-s papirjaimmal ?

Koszonom elore is a valaszokat, elnezest ha elsore kicsit erthetetlenre sikerult a kerdes/leiras. Nyugodtan kerdezzetek, valaszolok amint tudok.

ps.: Termeszetesen a menet is erdekelne hogy mit hogyan. Kimegyek X osszeggel illetve Visa kartyaval tamogataskepp. Elore foglalok egy szallast... s utana? Csak szimplan nekiindulok munkat keresni? (Azt olvastam (azert ez a minimum hogy a 'sticky' topicokat vegigneztem) hogy kell igenyelni majd papirokat amint elkezdek dolgozni, ez okes).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kervik
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 5:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

.nem ures
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dtommy79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Január 24. Vasárnap, 14:34    Hozzászólás témája: Re: Tovabbtanulas (egyetem), munka, szallas, megelhetes Hozzászólás az előzmény idézésével

shiki írta:
Tisztelt forumtagok!

Gondoltam beregisztralok vegre hogy egy helyen feltehessem a kerdeseim, kesobb is kerdezhessek/valaszt talaljak a kerdesimre illetve idovel masokat segithessek.

Szeretnek Angliaba kimenni tovabb tanulni. Az erettsegi megvan, emelt angol/info -val illetve angol emelt nyelvvizsga lesz meg ha minden igaz. A nyelvtudassal semmi gond nincs. Az anyagi oldala gondos a dolognak.

Tehat. A megelhetes odakinnt nem olcso, tehat nem tudnam fedezni az otthoniak penzebol a tanulast ES a szallasom illetve a minimalis dolgokat. Az egyetem (Greenwich -i) amit kineztem, 1,2millio forintba kerul atszamitva, ami nem tul keves magyar viszonylatban.

Szeretnek tehat kimenni, szallast szerezni, majd amint csak lehet, dolgozni. (Nem akarok az otthoniaktol fuggni). Informatikai "szakon" vegeztem, Cisco CCNA kepzesem es gyakorlati IT tapasztalatom van ("field experience"). Dolgoztam sokat mar kulfoldiekkel es rengeteg teren van tapasztalatom IT-val.

A kerdes. Mennyi kell egy szallasra es a minimum megelheteshez (+valamilyen internet mert anelkul munkat keresni, tajekozodni, semmit se tudnek) ? Felvennenek barmilyen IT szakteruletre a kozepiskolai erettsegivel illetve CCNA-s papirjaimmal ?

Koszonom elore is a valaszokat, elnezest ha elsore kicsit erthetetlenre sikerult a kerdes/leiras. Nyugodtan kerdezzetek, valaszolok amint tudok.

ps.: Termeszetesen a menet is erdekelne hogy mit hogyan. Kimegyek X osszeggel illetve Visa kartyaval tamogataskepp. Elore foglalok egy szallast... s utana? Csak szimplan nekiindulok munkat keresni? (Azt olvastam (azert ez a minimum hogy a 'sticky' topicokat vegigneztem) hogy kell igenyelni majd papirokat amint elkezdek dolgozni, ez okes).

Szia,

Mivel a Greenwich-i egyetemen tanulok így gondoltam válaszolok.
Én jelenleg koliban vagyok, ez kb 100 fontra jön ki egy hétre, a szobában saját kis fürdőszoba és internet is van. De itt a környéken láttam hirdetéseket 70 fonttól, van ahol internetet is biztosítanak, de valószínűleg ezt majd neked kell ha szobát bérelsz.

Ha azt mondod, hogy a nyelvvel nincs gond és az informatikában otthon vagy akkor nem hinném, hogy gondot jelentene a munkaszerzés, de igazából mindegy, hogy ki mit mond ez csak akkor dől el ha itt vagy és utánajársz a dolgoknak. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ha kitartó vagy akkor találsz munkát.

A Greenwich-i egyetemen pedig nagyon jó, érdemes megpróbálni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dtommy79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Január 24. Vasárnap, 14:37    Hozzászólás témája: Re: Tovabbtanulas (egyetem), munka, szallas, megelhetes Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="dtommy79"]
shiki írta:
Tisztelt forumtagok!

Szia,

Mivel a Greenwich-i egyetemen tanulok így gondoltam válaszolok.
Én jelenleg koliban vagyok, ez kb 100 fontra jön ki egy hétre, a szobában saját kis fürdőszoba és internet is van. De itt a környéken láttam hirdetéseket 70 fonttól, van ahol internetet is biztosítanak, de valószínűleg ezt majd neked kell ha szobát bérelsz.

Ha azt mondod, hogy a nyelvvel nincs gond és az informatikában otthon vagy akkor nem hinném, hogy gondot jelentene a munkaszerzés, de igazából mindegy, hogy ki mit mond ez csak akkor dől el ha itt vagy és utánajársz a dolgoknak. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ha kitartó vagy akkor találsz munkát.

A Greenwich-i egyetemen pedig nagyon jó, érdemes megpróbálni. Az egyetemen van egy külön department ahol segítenek munkátkeresni. Ha van referenciád az legyen lefordítva + legyen meg az IELTS vizsgád angolból mert azt kérik minden egyetemen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sz26
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Április 2. Hétfő, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Engem a londoni egyetemekkel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalataitok.
A master képzés érdekelne elsősorban, kriminológiát szeretnék tanulni Londonban. Milyen arányban vannak szemináriumok és előadások, mennyire erősek a követelmények, szóbeli vizsgák vannak-e túlsúlyban, esetleg beadandók, írásbelik, milyen a közösség stb.
Sz
Vissza az elejére
dtommy79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Április 2. Hétfő, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sz26 írta:
Sziasztok!
A master képzés érdekelne elsősorban, kriminológiát szeretnék tanulni Londonban. Milyen arányban vannak szemináriumok és előadások, mennyire erősek a követelmények, szóbeli vizsgák vannak-e túlsúlyban, esetleg beadandók, írásbelik, milyen a közösség stb.
Sz

Habár én nem kriminológiára járok, de néhány ismerősöm azt tanulja.

Itt a Greenwich-i egyetem kriminológia szak ismertetője: http://www2.gre.ac.uk/study/courses/pg/crim/intcrim

Ha jól tudom csak írásbeli vizsgák vannak + a szakdoga a program végén. Természetesen közben vannak különféle beadandók, melyek esszék lehetnek, vagy valamilyen csoportos project vagy prezentáció.
Vissza az elejére
Sz26
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Április 2. Hétfő, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dtommy79 írta:
Sz26 írta:
Sziasztok!
Sz

Habár én nem kriminológiára járok, de néhány ismerősöm azt tanulja.

Itt a Greenwich-i egyetem kriminológia szak ismertetője: http://www2.gre.ac.uk/study/courses/pg/crim/intcrim

Ha jól tudom csak írásbeli vizsgák vannak + a szakdoga a program végén. Természetesen közben vannak különféle beadandók, melyek esszék lehetnek, vagy valamilyen csoportos project vagy prezentáció.

Köszönöm szépen! Mosoly
Vissza az elejére
tyler
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Június 19. Szerda, 23:11    Hozzászólás témája: penzt kapsz ha tanulsz Hozzászólás az előzmény idézésével

Felsőfokú tanulmányokat folytatnál Londonban csak nem engedheted meg magadnak?
Szeretnéd munkakeresési esélyeidet jelentősen növelni ? Szeretnél jobb munkát, vezető pozíciót, magasabb fizetést? Szeretnél angol diplomát amit a világon mindenhol elismernek?
Ha van legalább középfokú érettségid és elfogadható szinten beszéled és érted is az angolt, akkor jelentkezz most induló business management és social care kurzusainkra.
A képzés teljesen ingyenes viszont lehetőség van ösztöndíj igénybevételére ami szemeszterenként 9000-13000font!! Tehát te kapsz pénzt azért mert tanulsz, mindent az angol állam fizet neked semmilyen tandíjat nem kell fizetni. Ez a lehetőség csak EU tagországok állampolgárainak áll fennt!
Student oystercarddal jóval olcsóbban tudsz utazni is!
Általában heti 2-3 nap a kötelező óraszám amire be kell járni szóval mellette akár part time akár full time munka is megoldható. Minden csak szervezés és elszántság kérdése. Iskoláink Kensingtonban, Ilfordban és Whitechapelban találhatóak. Az adott szak elvégzése Bsc diplomát ad, ezután egyetemi Master fokozat megszerzésére is van lehetőség.
Felső korhatár nincs!! Ami kell az a középiskolai bizonyítvány ( nem gond hogy magyar nyelvű viszont eredeti kell fénymásolat nem jó), némi angol nyelvtudás ( egy erős alapszintű már elegendő, nem kell félni ,a diákok 90% a nem angol anyanyelvű), NINumber, angol bankszámla amire a pénzt utalják.
Bővebb felvilágosítás 07542009385 tyler19820201@gmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
zeta
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2013. Június 22. Szombat, 9:31    Hozzászólás témája: Re: penzt kapsz ha tanulsz Hozzászólás az előzmény idézésével

tyler írta:
Felsőfokú tanulmányokat folytatnál Londonban csak nem engedheted meg magadnak?
Szeretnéd munkakeresési esélyeidet jelentősen növelni ? Szeretnél jobb munkát, vezető pozíciót, magasabb fizetést? Szeretnél angol diplomát amit a világon mindenhol elismernek?
Ha van legalább középfokú érettségid és elfogadható szinten beszéled és érted is az angolt, akkor jelentkezz most induló business management és social care kurzusainkra.
A képzés teljesen ingyenes viszont lehetőség van ösztöndíj igénybevételére ami szemeszterenként 9000-13000font!! Tehát te kapsz pénzt azért mert tanulsz, mindent az angol állam fizet neked semmilyen tandíjat nem kell fizetni. Ez a lehetőség csak EU tagországok állampolgárainak áll fennt!
Student oystercarddal jóval olcsóbban tudsz utazni is!
Általában heti 2-3 nap a kötelező óraszám amire be kell járni szóval mellette akár part time akár full time munka is megoldható. Minden csak szervezés és elszántság kérdése. Iskoláink Kensingtonban, Ilfordban és Whitechapelban találhatóak. Az adott szak elvégzése Bsc diplomát ad, ezután egyetemi Master fokozat megszerzésére is van lehetőség.
Felső korhatár nincs!! Ami kell az a középiskolai bizonyítvány ( nem gond hogy magyar nyelvű viszont eredeti kell fénymásolat nem jó), némi angol nyelvtudás ( egy erős alapszintű már elegendő, nem kell félni ,a diákok 90% a nem angol anyanyelvű), NINumber, angol bankszámla amire a pénzt utalják.
Bővebb felvilágosítás 07542009385 tyler19820201@gmail.com

Mar vartam... Azt szerenyen nem irja ide a posztolo, hogy O az "osztondijbol" mennyire tart igenyt... Ez az uj jo magyar lehuzas mostanaban. Ami amugy tenyleg valos, csak nem moszkvaban, hanem leningradban, es nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.. De tenyleg.. Az angol allam hiresen hulye, ugye ? A valosagtartalma konkretan annyi, hogy valoban vannak olyan tanfolyamok, ahol hitelt vehetsz fel, ami a megelhetesedet fedezi. emellett azonban max 16 orat dolgozhatsz hetente. Ehhez azonban nemi ideje itt kell elned, es dolgoznod. A dolog azonban teljesen dijmentes, mielott arra adnad a fejed, hogy kifizess 1000 gbp-t a joindulatu "segitonek".. A tarifa ugyanis itt kezdodik, mint ugyintezesi "dij". Tenyleg sajnalom, hogy valaki itt abbol el, hogy a honfitarsait huzza le. Lhet hogy ujdonsagot mondok, de itt rendes munkabol becsuletesen is lehet elni. Meglepo, mi ?
Vissza az elejére
katalintoser
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Február 7. Péntek, 9:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A párom el szeretne kezdeni egy tanfolyamot itt Londonban. Esetleg tudja valaki hogy milyen nem visszatérítendő támogatást vehet fel? Köszi
Vissza az elejére
ellenbarany
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Március 1. Szombat, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katalintoser írta:
Sziasztok!

A párom el szeretne kezdeni egy tanfolyamot itt Londonban. Esetleg tudja valaki hogy milyen nem visszatérítendő támogatást vehet fel? Köszi

Gondolom a szokásos JSA, HB, CB, kriplik juttatása, sarki paki bolt kirablása, kövér angol tehenek szerveinek (minusz máj) eladása (Mandarin nyelvtudás bár nem explicit követelmény, melegen ajánlott).
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Továbbtanulás Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban