Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Otthoni diploma elfogadatása
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szega
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Máj 16. Szerda, 12:48    Hozzászólás témája: Otthoni diploma elfogadatása Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem abban segítsen valaki, hogy júliusban valszeg megkapom itthon a dilpomámat, és azt szeretném valahogy kint elfogadatni. Ennek mi a módja? Az oktatási minisztériumnál van valami ekvivalencia bizottság vagymi, irtam nekik e-mailt, persze nem válaszolnak.

Szóval aki tud, segítsen plííz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 1. Szerda, 18:26    Hozzászólás témája: Re: Otthoni diploma elfogadatása Hozzászólás az előzmény idézésével

szega írta:
Nekem abban segítsen valaki, hogy júliusban valszeg megkapom itthon a dilpomámat, és azt szeretném valahogy kint elfogadatni. Ennek mi a módja? Az oktatási minisztériumnál van valami ekvivalencia bizottság vagymi, irtam nekik e-mailt, persze nem válaszolnak.

Az ekvivalencia bizottság a külföldön szerzett diplomák, nyelvizsgák, stb. honosításával foglalkozik. A diplomádat ma már kötelesek angolul is kiadni az egyetemek és főiskolák és azzal elvileg tudsz itt is dolgozni. De előre felhívom a figyelmedet arra, hogy nem lesz könnyű az elhelyezkedés. Ha akár csak egy angol is megpályázza ugyanazt az állást, akkor esélyed sincs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sydi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 1. Szerda, 20:18    Hozzászólás témája: Re: Otthoni diploma elfogadatása Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:
szega írta:

Az ekvivalencia bizottság a külföldön szerzett diplomák, nyelvizsgák, stb. honosításával foglalkozik. A diplomádat ma már kötelesek angolul is kiadni az egyetemek és főiskolák és azzal elvileg tudsz itt is dolgozni. De előre felhívom a figyelmedet arra, hogy nem lesz könnyű az elhelyezkedés. Ha akár csak egy angol is megpályázza ugyanazt az állást, akkor esélyed sincs.

Ez igaz...Nekem már angolul is kiadták a diplomát júliusban.
Vissza az elejére
cytina
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 1. Szerda, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mit jelent, hogy azzal dolgozhat? Nem kell az itteni rendszerhez hozzamerni? Ugy ertem, mennyit er itt az otthoni diploma? Merthogy nem vagyok tisztaban az itteni level-ekkel...
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 2. Csütörtök, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cytina írta:
Mit jelent, hogy azzal dolgozhat? Nem kell az itteni rendszerhez hozzamerni? Ugy ertem, mennyit er itt az otthoni diploma? Merthogy nem vagyok tisztaban az itteni level-ekkel...

Nem egészen értem a kérdésedet. De azért megpróbálom összefoglalni az itteni felsőoktatási szinteket.
-------------------------------------------------------------------------------------
Az MSc és a BSc ugyanaz mint otthon (régen 5 év egyetemi és 3 év főiskolai diploma). Az itteni vizsga eredménye (mark) 1st, 2.1, 2.2. Az otthoni 5-ös megfelel az itteni 1st, 2.1-nek, míg a 4-es a 2.1, 2.2-nek.
-------------------------------------------------------------------------------------
Undergraduate-nek a BSc-t, postgraduate-nek az MSc-t és a PHd-t nevezik. Ahhoz hogy postgraduate kurzusra beiratkozhass IELTS 7.0/7.5 kell, kurzustól függően, valamint a releváns tárgyakból, tehát nem az otthon kiadott diploma végeredménye, 2.1/2.2-es eredmény (otthon 4). Megjegyzem, hogy a PhD elkezdéséhez elég már egy BSc is!!!!
Egy év kb 3000 font, de ma már az EU-s hallgatók is felvehetik a tanulmányi kölcsönt, ami fedezi ezt (csak ezt) és a végzést követően a fizetés 9%-ával kell törleszteni. Ha már három éve Angliában élsz (ezt útlevéllel, támogatólevéllel vagy Council tax papírral bizonyítani is kell), akkor kaphatsz olyan ösztöndíjat, ami a képzési költségen felül kb. 1000 font living cost-ot is tartalmaz és ez nem adózik, tehát ha mellette tudsz egy kicsit dolgozni, akkor a fizetésed 5000 fontig adómentes.
Én szeptemberben kezdem a PhD-mat a Manchester University-n, ami a harmadik az angol egyetemek rangsorában.
Vissza az elejére
cytina
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 2. Csütörtök, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom! erdekes informaciok, ezeket meg nem tudtam. A kerdesem arra iranyult, hogy lattam tanari allast hirdetve Level2-val. Szoval ez mit jelent? Ehhez kepest hogyan szamitjak be az otthoni diplomat? Lattam mashol, hogy honositani kell, meg ilyenek, de itt olvastam, hogy mivel angolul is ki van adva a diploma, ezert dolgozhatok azzal is.
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 2. Csütörtök, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cytina írta:
Koszonom! erdekes informaciok, ezeket meg nem tudtam. A kerdesem arra iranyult, hogy lattam tanari allast hirdetve Level2-val. Szoval ez mit jelent? Ehhez kepest hogyan szamitjak be az otthoni diplomat? Lattam mashol, hogy honositani kell, meg ilyenek, de itt olvastam, hogy mivel angolul is ki van adva a diploma, ezert dolgozhatok azzal is.

Erre konkrétan nem tudok válaszolni, mivel szakmánként más és más betűszót, jelzést használnak. Mivel lányaim itt tanulnak, így aránylag jó rálátásom van a tanári munkára. Nos, én semmiképp sem lennék itt tanár. Az iskolában semmilyen eszközük sincs a renitens diákok ellen, sőt. A gyerekek nem figyelnek az órákon, hangosan beszélgetnek, a folyosón rendszeres a verekedés és egymás verbális zaklatása (ezt itt csak booliingnak hívják). És a lányaim a környék legjobb nem fizetős iskolájába járnak. Eleve úgy kerestünk lakást, hogy az iskola körzetében legyen.
Viszont az oktatás módszertana szerintem valamivel jobb mint az otthoni. 5 éves kortól kezdenek tanulni a gyerekek a primary school-ban. Ha jól tudom 12 évesen mennek secondary-ba, amit 16 évesen fejeznek be. Jelenleg ez a kötelező korhatára a tanulásnak. A secondary utolsó két éve egy egységet alkot, ami alatt lehet megszerezni a GCSE O level-t. A secondaryba már csak azokat a tantárgyakat tanulják a diákok amihez kedvük van, a többit offolják. A GCSE eredménye a teljes két év vizsgáinak és feladatainak, valamint egy záró vizsgának az eredménye, de menetközben mindenen lehet javítani, újraírni.
Ezt követi két év College, ahol a diákok 3-4 subjectet tanulnak hasonló módszerrel. Az első év végén kapják a GCSE AS (A Star) levelt. A második év végén pedig a GCSE A levelt. Ez az ingyenes tanulás lehetőségének határa, ha még nem múlt el a diák 19 éves.
Vissza az elejére
cytina
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 2. Csütörtök, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszonom! Igen, nagyreszt hallottam rola, hogy milyen magatartas megy az itteni sulikban. Mivel en tesitanar vagyok, igy delutani foglalkozasokon lenne lehetosegem tanitani, suli utan uszast, tornat es ehhez volt megkotes a level2. Majd keresgetek meg, hogy mit is jelent ez.
Vissza az elejére
xerox
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 13. Csütörtök, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi!

Remelem valaki tud majd valaszolni. A kerdesem a kov.:

Az elso diplomam sajnos magyar nyelvu...kell e ezt honosittani, vagy csak hivatalosan forditoirodaban lefordittatni.

A masodik diplomam az angol nyelvu is igy azzal nem lesz problemam?

Koszi a valaszokat
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 13. Csütörtök, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xerox írta:
Hi!

Remelem valaki tud majd valaszolni. A kerdesem a kov.:

Az elso diplomam sajnos magyar nyelvu...kell e ezt honosittani, vagy csak hivatalosan forditoirodaban lefordittatni.

A masodik diplomam az angol nyelvu is igy azzal nem lesz problemam?

Koszi a valaszokat

Ne fordítóirodában fordíttasd le! Ma már minden egyetem hivatalosan, visszamenőleg is kiadja az angol nyelvű diplomát némi pénzért (kb. fele a hivatalos fordításnak).
Vissza az elejére
gtl011
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 14. Péntek, 4:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerinted a Főiskoláknál is igaz lehet ez? Meddig visszamenőleg lehet sztetek megkérni az angol verziót?
Köszi
gtl
Vissza az elejére
xerox
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 14. Péntek, 8:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi tothz!

Ha a diplomaim meglesznek angol nyelven akkor azt elfogadjak Angliaban-hivatalosnak?

Mert tegnap kaptam egy allasajanlatot, es csak akkor "allnak velem szoba" ha a diplomaimnak megvan az angol "hitelesitese".

Koszi a valaszokat
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 14. Péntek, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xerox írta:
Koszi tothz!

Ha a diplomaim meglesznek angol nyelven akkor azt elfogadjak Angliaban-hivatalosnak?

Mert tegnap kaptam egy allasajanlatot, es csak akkor "allnak velem szoba" ha a diplomaimnak megvan az angol "hitelesitese".

Koszi a valaszokat

Kedves Xerox!

Ez attól függ. Nekem a mérnöki diplomámat minden további nélkül elfogadták. A nejem orvosi diplomáját és PhD-ját is. Viszont úgy tudom, hogy a speciális területek (pl. ügyvéd, jogász) diplomáit nem.
Vissza az elejére
Dorka75
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 11. Péntek, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egy jótanács azoknak akik azon gondolkoznak az Ekvivalencia központba beküldeni a diplomájukat minősítésre. Saját tapasztalat, hogy csak kidobsz közel 17ezer forintot, és a papír - amit ők "hatósági bizonyítványnak" hívnak - sz@rt sem ér. Annak ellenére hogy az igénylőlapon rákérdeznek az országra hogy melyik részére kéred a minősíttetést, viszonyítási pontot nem adnak meg hogy ott nagyjából melyik "kategóriába" esik a diplomám, amit kaptam az az, hogy magyar paragrafusokra hivatkozva leírják hogy mit tanultam. Fantasztikus....
Pár napja kaptam meg a papírt, azóta is dühöngökSzomorú, úgyhogy marad a diplomám angol nyelvű "változatának" kikérése...
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 11. Péntek, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is itt tartunk Dorka, az NMC regisztrációhoz kellene a diploma elfogadtatása, de mindenhol falakba ütközünk, már a 33.-ik pótokiratot küldjük be, mindig kérnek valamit.
Hihetetlen hogy egy egészségügyi diplomát (2-t, egy főiskolait és egy egyetemit) nem lehet elfogadtatni itt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban